Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismét egyeztetett a kormány és a pedagógiai szakszervezetek, ezt azonban a kormány részéről nem előzte meg érdemi tárgyalás, így a pedagógusok képviselői egy kérdés kivételével most sem kaptak konkrét válaszokat.
"Sikerpropagandával" reagált a Kulturális-és Innovációs Minisztérium a szakképzésben oktatók sztrájkjára. Szerintük megbecsülik a dolgozókat és a kötelező óraszám visszaállítása sem szükséges.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Ismét sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek: január 23-tól egy héten keresztül tagadják meg a munkát. Utánajártunk, mit gondolnak erről az olvasóink, és hogy szerintük lesz-e hatása az újabb akciónak.
Bár a hónap elején tárgyalnak Maruzsa Zoltán államtitkárral, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) már a novemberi sztrájk időpontját is bejelentette.
Óvodapedagógusok indítottak petíciót: a csoportétszámok és a heti munkaidő csökkentését, több óvodapszichológus és fejlesztőpedagógus alkalmazását kérik.
Több dunaújvárosi környékbeli intézmény pedagógusai is csatlakoztak a határozatlan idejű sztrájkhoz. Erre az időre elvileg nem járna bér a dolgozóknak, de az önkormányzat a helyi óvoda fenntartójaként átvállalja a sztrájkoló dolgozók fizetését. Hasonló döntés született Miskolcon is.
A budapesti Eötvös József Gimnázium tanári karának háromnegyede is sztrájkba lépett szerdán, mert "vállalt polgári értékrendjét és pedagógiai meggyőződését a köznevelési rendszer megbéklyózza, a pedagógusokat egzisztenciális kilátástalanságban tartja."
Március 16-ára a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ határozatlan idejű munkabeszüntetést hirdetett. Nemcsak a tanárok sztrájkolnak ezen a napon, országszerte számos más akció is lesz.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet csütörtök délutánig több mint 12 ezren írtak alá.
Január 31-én reggel, két órára sok iskolában leáll az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) most arra kéri a tanárokat, videóban mondják el, miért sztrájkolnak.
„Hogy a további tárgyalásokat befolyásoljuk, nem marad más, mint a végső kényszerítő eszköz, a munkabeszüntetés. A figyelmeztető sztrájk csak az első, szimbolikus lépés lesz. Nagyon fontos, hogy országszerte, minden intézményben, együtt, egy időben adjunk hangot elégedetlenségünknek” – írja levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya.
Kétórás figyelmeztető sztrájkra is készen áll a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha nem sikerül megállapodni a bérek emeléséről a kormánnyal.